Jókai Mór emlékérem

14 napos visszaküldési garancia Minőségi garancia Eredetiségi Tanúsítvány

Bejelentkezés

Üdvözöljük,

06 80 888 889
Az Ön kosara üres.

Jókai Mór neve mindannyiunk számára ismerősen csenghet, hiszen ő a magyar írófejedelem, akinek életműve mélyen beivódott nemzeti emlékezetünkbe olyan méltán híres alkotásaival, mint például Az arany ember. Ugyanakkor nemcsak irodalmi nagyságáról ismert, hanem történelmi szerepvállalásáról is, mivel az 1848-as forradalom egyik meghatározó alakja volt.

1024px-barabas_miklos_jokai_marcius_15-enJókai Mór 1825. február 8-án született Komáromban, amely nagy hatással volt későbbi írói munkásságára. Születésekor eredetileg a Móric nevet kapta, amit később Petőfi Sándor tanácsára változtatott át Mórra, akivel 1841-ben a pápai református kollégiumban találkoztak először és rövid időn belül szoros barátságot kötöttek.

Márciusi ifjak és Jókai Mór

Az 1848-as forradalom a magyar történelem egyik legfontosabb eseménye volt, amely a nemzeti függetlenség és szabadság iránti vágyat testesítette meg.

Petőfi Sándor barátjaként csatlakozott Jókai Mór a márciusi ifjakhoz, aki lelkesedése és írásai mellett konkrét tettekkel is hozzájárult a forradalom sikeréhez,

többek között részt vett a 12 pont megírásában, amelyet később Landerer nyomdájában nyomtattak ki és terjesztettek, valamint felolvasta követeléseiket március 15-én az egyetemek udvarain összegyűlt értelmiségi ifjúság előtt, ezzel is elősegítve a forradalom kitörését. Ezek az események mind mély nyomot hagytak benne, és egész életében meghatározók maradtak.

Egyedülálló életmű a magyar irodalomban

barabas_portrait_of_mor_jokai_1854Jókai Mór irodalmi munkássága 1846-ban kezdődött, amikor megjelent a Hétköznapok című első regénye. Ugyanakkor művészi pályafutásának csúcsát csak a 60-as évek második felében érte el, amikor megírta legjelentősebb műveit, a Kőszívű ember fiait, a Fekete gyémántokat és Az arany embert, melyek mind-mind olyan alkotások, amelyek révén Jókai neve örökre beíródott a magyar irodalom történetébe.

Külön érdemes kiemelni Az arany ember című regényében szereplő dunai hajózás jelenetet, melyben az író lebilincselő módon mutatja be a hajózás szépségeit és nehézségeit, mindezt a sajátos, romantikus látásmódján keresztül, amely egyedülálló a magyar irodalomban.

Írófejedelmünk életműve roppant különleges helyet foglal el a magyar irodalomban. Regényei, novellái és elbeszélései mind a mai napig a magyar kultúra és történelem gazdagságát tükrözik, melyekben egyedülálló módon ötvözi a romantika, a realizmus és a nemzeti karakterjegyek elemeit, amelyek révén immáron generációk számára nemcsak szórakozást, hanem tanulságot is nyújtanak.

Jókai Mór öröksége túlmutat a 19. századon, ugyanis nemcsak a múlt része, hanem olyan szellemi hagyaték is egyben, amely a jövő nemzedékei számára is iránymutató marad. Írásai, gondolatai és hazaszeretete ma is aktuálisak, emlékeztetve bennünket arra, hogy a kultúra és az irodalom milyen fontos szerepet játszik egy nemzet életében.

Színarannyal bevont Jókai Mór érem a 200. jubileumra

pdf-offer-basicJókai Mór, az egyik legnépszerűbb magyar regényírónk születésének közelgő 200. évfordulója alkalmából került kibocsátásra a színarannyal bevont Jókai Mór emlékérem. A lenyűgöző érem hátlapján látható motívum kompozíciót Jókai élete ihlette, melynek meghatározó része volt a forradalmi szerepvállalása is a rendkívül gazdag írói életműve mellett, mely utóbbit Az arany ember által inspirált jelenet ábrázol. A dunai hajózás a mű egyik alapmotívuma, azonban ahogyan a hajó a könyvből kisiklik a vízre, egyszersmind gyönyörű szimbóluma az olvasás örömének is, hiszen Jókainak köszönhetően mindannyian a képzelet tengerén hajózhatunk alkotásainak olvasása közben.

Rendelje meg bevezető áron az egyedülálló Jókai Mór emlékérmet ITT!

Hivatalos forgalmazói logók